מספר תקלות במכונת הצילום שתוכלו לסדר לבד ללא טכנאיקניית מכונת צילום

קניית מכונת צילום

כל משרד מחזיק בה וכל בית שני רוכש אחת כזו, נעים מאוד להכיר: מכונת הצילום!

מכונת צילום היא מכונה אשר כל ייעודה הוא צילום מסמכים והדפסתם. כיום, יש מכונות צילום משוכללות יותר המספקות שירותים נוספים, כגון סריקת מסמכים, הדפסת אלחוטית ועוד. יחד ולצד כל יתרונות מכונת הצילום, מדובר עדיין במכשיר אשר נוטה להתקלקל וככל שרמת השימוש בו גבוהה יותר, סביר ותדירות התקלות תהייה גבוהה יותר.

רבים שואלים אותנו מה הטעם בהזמנת טכנאי עבור מכונת צילום אשר עלותה אינה גבוהה ומעמידים את אופציית קניית מכונות צילום חדשה בעקבות קלקול על השולחן. החדשות הטובות הן שיש לא מעט תקלות שתוכלו לפתור לבד ולא תאלצו להזמין טכנאי שירות או להיפרד מכמה מאות שקלים שילכו על רכישת מכונה חדשה, להלן כמה מהן:

  • דף נתקע – אתרו את הדף התקוע, יש מכונות אשר יצביעו על מיקום הדף אך במידה ואין ברשותכם אחת כזו, כבו את המכונה, פשוט פתחו את המכונה והציצו. אין ספק כי תמצאו את הדף במהרה וכעת היו עדינים ומשכו אותו בעדינות רבה. לאחר שהצלחתם לשחרר את הדף, פתחו את מגירת הדפים, נקו אותה ויישרו את הדפים.
  • המכונה אינה נדלקת – הדבר הראשון אותו יש לעשות הוא לבדוק את הכבל עצמו ואת השקע החשמלי. נסו לחבר את המכונה לשקע אחר או להחליף את הכבל חשמל בכבל חדש. אפשרו 60 שניות טרם תדליקו את המכונה בשנית.
  • הופעת קווים בנייר הפלט – מה שעליכם לעשות הוא לנקות את זכוכית הצילום בעזרת מטלית מיקרופייבר או מטלית אחרת אשר לא תותיר אחריה סיבים או תשרוט את הזכוכית ותחמיר את המצב. במידה וזה לא עזר, בדקו שהצלחתם לנקות את הזכוכית היטב טרם תתקשרו לטכנאי.
  • המדפסת לא מדפיסה – לא פעם נתקל בתקלה כה שכיחה ומעצבנת בכל פעם מחדש והיא שהמדפסת, למרות שהיא דולקת, לא מדפיסה. במקרה זה בדקו דבר ראשון האם הטונר תקין ומלא והאם יש דפים במדפסת. במידה והכל תקין, בדקו שכל הכבלים מחוברים ומהודקים היטב. כעת, בטלו את כל ההדפסות המחכות בתור, כבו את המכונה והדליקו מחדש לאחר כמה שניות המתנה.

לסיכום, מכונת הצילום עלולה וסביר שתקלקל במהלך זמן השימוש בה. טרם תתקשרו לטכנאי, נסו לפתור את התקלה בעצמכם במהירות וביעילות – כך תחסכו עלויות וזמנים – שני משאבים חשובים מאוד לכל עובד ולכל ארגון.