פיתוח תוכנההרבה אנשים רואים פרסומים שונים באינטרנט ובעיתונות הכתובה של בתי תוכנה שמציעים צוות מקצועי של מומחים בתחום פיתוח תוכנה. כיוון שלא כל האנשים נולדו לדור המחשבים והאינטרנט, הרבה בעלי חברות ועסקים שואלים את עצמם מהו פיתוח של תוכנה וכיצד תחום זה יכול לעזור לעסק שלי להצליח בעידן המודרני.

מהו פיתוח תוכנה?
פיתוח תוכנה הוא פיתוח של מוצר תוכנה מסוים בהתאם לדרישותיו של הלקוח ובהתאמה מלאה לקהל היעד. פיתוח של תוכנה תמיד יערב שלבים רבים שלכולם מטרה אחת, הצלחת התוכנה בצורה שתשרת את קהל היעד בצורה הטובה ביותר. שלבי פיתוח תוכנה מחייבים מחקר של השוק, הכרת כל הדרישות של הלקוח,  תכנון קפדני של תוכנית פיתוח התוכנה, מימושה על ידי צוות מתכנתים מומחים בעלי ניסיון בתחום הספציפי של הפיתוח, בדיקות שהתוכנה/מוצר אכן עומד בכל הדרישות, מסירה ללקוח ותחזוקה מקפת של היישום שפותח.

פיתוח תוכנה על ידי מקצוענים
פיתוח תוכנה חייב להיעשות על ידי חברה בעלת מוניטין מוצלח בתחום. חברה זו תמיד תעסיק מפתחי תוכנה בעלי ניסיון רב בפיתוח של היישום, האפליקציה או פתרונות תוכנה שונים, כמו למשל פיתוח של מערכות ניהול תוכן או התאמה שלהן ללקוח ספציפי, פיתוח בתום המסחר האלקטרוני, פיתוח בכל הקשור אל מערכות בק אופיס ועוד. החברה תמיד תקפיד על אפיון מקיף ומדויק, ניהול יסודי של כל תהליכי פיתוח התוכנה, שימוש בתשתיות המתקדמות ביותר, תקשורת עם הלקוח, פתרון באגים בתוכנה, אפשרות לתחזוקה לאחר סיום ותמיכה במוצר. פיתוח תוכנה תמיד יערב שלבים של קידוד, עיצוב, בדיקות, אינטגרציה במערכת קיימת, איתור ותיקון באגים, תחזוקה ועוד.

לסיכום, פיתוח תוכנה ישרת כל עסק שמעוניין להתאים מערכות מדף שונות לדרישות העסק, שדרוג של תוכנות קיימות, פיתוח של תוכנה חדשה לאפליקציה או יישום שיתרום ללקוחות.