השכרת מדפסות משרדיות יתרונותרבים נוטים לחשוב שהטכנולוגיה של ימינו, שללא ספק מתקדמת מאי פעם, הופכת את הנייר למיותר. לראיה, אנחנו משתמשים יותר בדואר אלקטרוני ופחות במכתבים ומעטפות; אנחנו שולחים ומקבלים יותר ויותר קבלות וחשבוניות דיגיטליות במקום מודפסות, ואפילו לסופרמרקט רבים כבר הולכים עם רשימת קניות על גבי הסמארטפון ולא כתובה על נייר.

אלא שבפועל, במיוחד במשרדים ובמוסדות, הנייר עדיין לא נעלם לגמרי. כך לדוגמה על אף האפשרות להציג פרזנטציות על גבי טאבלטים, רבים מעדיפים להדפיס ולחלק עותקי נייר עבים לכל משתתף; האפשרות לסמן נתונים על גבי מסך כבר קיימת, אך עדיין נוח מאוד להדפיס טבלאות ולסמן בעזרת עטים; לרוב הסטודנטים הרבה יותר משתלם להדפיס או לצלם חומר מאשר לרכוש מחשב נייד – ויש עוד דוגמאות רבות אבל כולן מוכיחות באופן חד משמעי שעם כל הכבוד לטכנולוגיה, עדיין יש שימוש רב במכונות צילום, מדפסות, דיו למדפסת וניירות.

 

השכרת מדפסות משרדיות חשיבה לעתיד

לא רק מחשבה על ההווה מטה את הכף לטובת השכרה על פני רכישה, אלא גם הסתכלות קדימה, אל עבר העתיד. אם יש לכם עסק שזקוק כיום לפתרונות הדפסה או צילום מסוימים, יכול להיות שבעתיד הוא יגדל (או חלילה יקטן) והצרכים שלכם ישתנו. השכרת מדפסות, במקרה כזה, יכולה להיות פשוטה יותר לשינוי והתאמה לצרכים החדשים.

סיבה נוספת בעטיה כדאי לשקול השכרת מכונות צילום ומדפסות היא עלויות האחזקה הגבוהות של המכשירים הללו: כדאי לשים לב שכאשר אתם רוכשים מדפסת, אתם אלה שצריכים גם לקנות דיו למדפסת. או, אם אתם רוכשים מכונת צילום, אתם אלה שצריכים לדאוג להחלפת החלקים המתכלים שלה. לעומת זאת במקרה שבו אתם שוכרים את המדפסת או מכונת הצילום, אזי מי שדואגים לאספקת הטונרים, החלפים ויתר החלקים המתכלים והמתבלים הם החברה המשכירה ולא אתם.

זאת ועוד: אם כבר היום מכשירי החשמל שלנו מתוחכמים להפליא ומסוגלים לעשות כל כך הרבה דברים חדשים ומופלאים, מי יודע מה מכונות הצילום והמדפסות של העתיד תוכלנה לעשות עבורנו. ואם כך, האם נרצה לרכוש מכשיר כזה היום כשאנחנו יודעים שממש מעבר לפינה נמצא מכשיר הרבה יותר מתוחכם? לא בטוח. אבל אם נשכור היום את מה שממלא את צרכינו העכשוויים, בעתיד נוכל בקלות להחליף ולשדרג למכונת צילום שגם, נניח, תכין לנו אספרסו עם עוגיה קטנה בצד.

 

לקנות או לא לקנות, זאת השאלה

מכונות צילום משרדיות או מדפסות משרדיות הן עניין יקר למדי, במיוחד כאשר אותה התפתחות טכנולוגית שהוזכרה לעיל גורמת למכשירים החשמליים עצמם להתפתח ולהפוך מתוחכמים יותר ויותר. כיום למשל ניתן בעזרת מכשיר אחד לצלם ולהדפיס גם בשחור לבן וגם צבעוני, גם על דפי A4 וגם על גדלים אחרים, וכל מכשיר מסוגל גם לסרוק ולפקסס. האם כל האפשרויות הללו רלוונטיות לכל משרד או בית עסק שבסך הכל צריך להדפיס חשבוניות פה ושם ללקוחות? לא בטוח – ולכן לא תמיד משתלם למהר ולרכוש מכשיר כזה.