5 התקלות הנפוצות במכונות צילום וכיצד לפתור אותן
  מכונת הצילום במשרד היא כלי עזר שימושי והצורך בה הוא רב. במידה ומכונת הצילום אינה פועלת כראוי או אינה פועלת עפ"י הצרכים, נדרשת התעסקות מיותרת ורבה עם מנגנוני ההפעלה של מכונת הצילום והניסיון להתאים אותה לצורך שלנו.

  לכן חשוב מראש לקנות מכונת צילום המתאימה ביותר לצרכים המתאימים לכם ולא להתפשר על פחות, כדי לאפשר צילום חלק וללא תקלות.

  למרות שמשימתה של מכונת הצילום פשוטה- העתקת מילים ותמונות מדף אחד למשנהו, כל מי שאי פעם עבד במשרד מכיר את התסכולים של מכונת צילום המחליטה להתקלקל בדיוק ברגע הלא מתאים. זה קורה גם למכונות הטובות ביותר ולכן התקלות הנפוצות הן גם תקלות שכדאי ללמוד לפתור אותן בדרך פשוטה ויעילה.

  להלן כמה מהתקלות הנפוצות ביותר, ובצידן, גם פתרונות:

   

  1. מכונה אינה עובדת – לוחצים על כפתור ההדלקה והמכונה אינה מגיבה. פתרון – במקרה כזה בדקו את הכבל, אם הוא תקין ואינו מקופל, הוציאו והחזירו למכונה בדקו אולי המגעים רופפים. בדקו את השקע במכשיר אחר. קורה לעיתים שהמכונה נדלקת אך לא עובדת משום שהתוכנה תקועה על פקודות קודמות. פתרון- בטלו את הפקודות והדליקו את המכונה מחדש.
  2. נייר חסום/תקוע – התקלה הנפוצה ביותר- חסימת נייר. ישנן מס' סיבות הגורמות לכך, מנייר שאינו מתאים למכונה, לנייר מתאים שנטען בצורה שאינה נכונה. בעיות אלה נגרמות כאשר הדף איננו מתאים, מקומט, או שהמנוע המושך את הנייר מוביל אותו עקום. הפתרון- יש להכיר את מיקום המגשית שמזינה והמיקום של יציאת הנייר, בד"כ ישנם גלגלים המסייעים לשחרר את הנייר התקוע, במשיכה עדינה בלבד.
  3. בנוסף ישנו אבק נייר, ויש לו נטייה להצטבר ולגרום לחסימת נייר. הפתרון הטוב ביותר להימנע מכך הוא לנגב מידי פעם במטלית רכה ויבשה את הגלגלים המובילים את הנייר פנימה לתוך מכונת הצילום.

   

  1. כתמים על הצילום – כאשר מופיעים כתמי דיו על הדף יכולות להיות לכך כמה סיבות, כאשר אחת מהן היא לכלוך במכונה או על משטח זכוכית הסורק המצלם את הדפים. תקלת כתמים יכולה להצביע גם על בעיית לכלוך בתא הדפים. הפתרון- לנקות היטב מכל אבק או לכלוך אחר את המשטח ואת תא הדפים. מערך שונה של כתמים שחוזרים על עצמם לאורך הדף עלול להיות תוצאה של פגם בתוף. הפתרון – החלפת תוף.
  2. דפים מקומטים – דפים מקומטים משדרים חוסר מקצועיות ומראה מרושל. הדבר מתרחש לעיתים קרובות כתוצאה מגלילי הזנה או פלט שחוקים או פגומים. כמו כן מגשי הזנה פגומים, לחות שנגרמת מסיבות שונות, פיוזרים בעייתים יכולים אף הם לגרום ל דפים מקומטים. אם הנייר ניזוק בצורה ניכרת מכל סיבה שהיא, אל תשתמשו בו, והחליפו באחר. פתרון לבעיית מגשי ההזנה- ניתן לרכוש חליפיים, עם זאת תיקון פיוזר וגלילי הזנה מחייב ביקור טכנאי.
  3. צבע דהוי של ההדפסה – ראשית יש לבדוק את מצבו של מיכל הטונר ואם עומד להסתיים, במקרה כזה יש להחליפו. מקרה אחר קשורה לסוג הטונר והתאמתו למכונה, יש לקנות לכל מכונה את סוג הטונר המתאים לה. אם בכל זאת קניתם את המיכל המתאים, והמיכל מלא יש סיכוי שמדובר בפגם בייצור ועליכם לפנות ליצרן.