3 טיפים לבחירת דיו למדפסת
  כולנו יודעים עד כמה חשובה איכות ההדפסה של הפרויקטים המוגמרים. אבל לא כולנו יודעים עד כמה הדיו של המדפסת משפיע על איכות ההדפסה. ברגע שנגמר לכם הדיו, זה בדיוק הזמן המושלם לברר טיפים לרכישת דיו. בואו נדבר על חלק מהם. 

  בעוד שישנן מדפסות מסוגים שונים ומגוונים, ישנם גם סוגי דיו למדפסות רבים. סוג הדיו של המדפסת חייב להתאים למדפסת עצמה, וזאת בגלל שדיו שאינו מתאים למדפסת עשוי אף לגרום לקלקול בה. האם תצטרכו לרכוש דיו מקורי למדפסת? האם אפשר לרכוש דיו חלופי? ומה לגבי טונר למדפסת, אולי בכלל עדיף לרכוש אותו? 

   

  • רכישת דיו איכותי ומקורי תהיה עדיפה על רכישת דיו חלופי 

   

  בין אם יש בביתכם מדפסת מסוג כזה או אחר, תמיד יהיה עדיף לרכוש דיו מקורי מאשר דיו חלופי. דיו חלופי נקרא גם דיו תואם, וגם הוא מגיע בגדלים שונים. בעוד שניתן לרכוש גדיו חלופי קטן, ניתן גם לרכוש דיו חלופי גדול שמאפשר לכם חיסכון בעלויות ההדפסה בטווח הארוך.

  יחד עם זאת שראש הדיו תצריך להיות מקורי, כדאי גם לרכוש אותו אצל משווקים מורשים. מאחר שאיכות הדיו תהיה מה שייקבע את בלאי המדפסת בטווח הארוך, יהיה חשוב להקפיד על דיו חדש ואיכותי. דיו ישן שאולי כבר תוקפו ישן מאוד, עשוי לגרום לסתימה במזרקי הדיו של המדפסת. אם כך, ההמלצה הכי גורפת היא רכישת דיו מקורי למדפסות. 

   

  • יהיה כדאי לרכוש ראש דיו גדול ולא קטן 

   

  אמנם ראשי דיו גדולים תמיד יהיו יקרים יותר מקטנים, אבל אין ספק שבטווח הרחוק הם יותר משתלמים. העלויות של ההדפסה נחסכות כמעט ב-50% כאשר רוכשים דיו גדול. מחסנית הדיו הגדולה ניתנת להתקנה פשוטה וקלה בדיוק כמו המחסנית הקטנה. בעזרת ראשי הדיו הגדולים ניתן אמנם לחסוך על עלויות ההדפסה, אבל חשוב להתקין כאלו רק אם אתם מדפיסים בכמויות נרחבות. נסביר מדוע.

  אם אתם רוכשים ראש גדיו גדול אבל מדפיסים בכמויות קטנות, יש סיכוי שראש הדיו פשוט יתייבש לכם עם הזמן. אם כך, אנחנו מבינים שלא צריך לרכוש ראש דיו גדול בכל מחיר, רק אם אתם מדפיסים בכמויות בהתאם. אם אתם מדפיסים בכמויות קטנות, מה שנקרא כמויות ביתיות, יהיה עדיף לרכוש ראש דיו קטן ולהחליפו כשצריך. כך תמנעו ייבוש של ראש הדיו. 

   

  • השוואת מחירים בין ראשי דיו למדפסות 

   

  השוואת מחירים היא תמיד מומלצת. לא משנה אם אתם שוכרים שירות או רוכשים מוצר כלשהוא, קודם כל תשוו מחירים והצעות מחיר. כך תוכלו לחסוך עלויות, וזה רלוונטי גם לגבי השוואת מחירים בין ראשי דיו למדפסות (חלופי ומקורי). את השוואת המחירים תוכלו לערוך דרך גוגל. רק צריך להקליד משהו בסגנון: "מחירים לראשי דיו למדפסות".